Cestuj dokud můžeš, pak už bude pozdě. Stačí chtít a pak to jde. Nejhorší výmluva je "Já nemám peníze", ale pak prokalit prázdniny to není problém

Francie - První halové závody aneb...

7. února 2008 v 15:59 | Martin |  Sokol Královské Vinohrady
První halové závody aneb jak se běhá v otevřeném hangáru
Celé by se to dalo ještě vyjádřit skoro světoznámou větou z Pelíšků: "To by mně zajímalo kde soudruzi udělali chybu?"
Člověk si tu zažije docela zvratů a zcela nečekaných událostí. Jak už to bývá i v zimě se pořádají atletické závody. Závodí se v prostorách zvláště určených pro tento druh zimních radovánek, těmto prostorům se říká hala (la salle). A jelikož jsem se po velkém váhání ještě stále nevzdal "královny sportu" vydal jsem se na závody i já.
Datum prvních závodů bylo určeno na 13. ledna. Trať - 50m (haha já....) Vlastně mi řekli, že to není hala ale pouze rovinka (pro znající jsem si to představoval jako náš tunel na Julisce). Sraz v půl desáté, abychom v deset byli na místě a mohli se rozcvičit. Na sraz jsem z asi 12 přišli čtyři a k tomu ještě bez trenéra. Ale neodradilo nás to a vyjeli, dorazili, byli vyhozeni a jeli nazpět. Problém? Závody anulovány - až po pár dnech jsem se dozvěděl praví důvod - v noci lehce pršelo a nateklo jim do "haly".... (takže mišmaš Julisky a starého Jablonce blesklo mi v hlavě) To že jsem neběžel 50m mě, který se není s to na této distanci rozběhnout, vůbec nevadilo - hlavně když mají být za týden další závody na stejném místě (pokud nebude pršet)
Druhý pokus, stejná hodina. S lehkou skepsí v konání závodů jsem se rozhodl udělat den před závodem výlet do Arles, Tarasconne a Avignonu, celý den dupat po městě je přeci přesně ta doporučená příprava na závody, nezbyl čas ani si dát den před závodem rovinky. Je m'en fous (to nevadí) - je to 50m, formu jsem nechal předloni na MČR "dvaadvacítek", víno, zpěv, holky letos vynechávám, lehká laksnost, polovina tréninků oproti jiným rokům aj... No big deal.
Rozdíl oproti minule? Je nás na srazu více a závody se odehrály, ovšem jestli to byli závody v hale nebo venkovní nebudu dlouze komentovat. Celý třetí rozvojový svět je na tom lépe - starý vykuchaný hangár, kde jsou čtyři dráhy na 50 m, halda písku a doskočiště na tyčku. To celé postrádá jednu celou podélnou stěnu a i jednu stěnu na ní kolmou, takže to vypadá jako 50m zakrytá rovinka aby na ní nepršelo. Teplota nižší nežli v okolí protože ta debilní střecha nepropouští slunce a proč vytápět prostor který má díru jak kráva.... Tento děs se eufemickým názvem "hala" může honosit pouze proto, že v okolí 300km včetně Marseille (1,3mil obyv.) a Nice se žádný jiný takovýto ani lepší poděs nenachází. Všichni pořadatelé věděli že jsem z Čech - hezký pocit mít na startovní listině napsáno Martin Opolecký (Cze), a tak se mě ptali jak je to s halou u nás. Když jsem jim řekl, že jsou v Praze dvě tak jsem se cítil jako na návštěvě v zoo, viděl jsem jenom nepřítomné pohledy a sny o lepší budoucnosti.
Takže to pro mne byly vlastně první venkovní závody v zimně (20.1.) Výhodu závodů v zimně jsem objevil až těsně před startem - nemusel jsem se svlékat do krátkých elasťáků. Ve třech dlouhých elasťákách na sobě jsem celou dlouhou padesáti metrovou rovinku uběhl hned dvakrát. Výsledek? Z lidí s kterýma trénuji jsem dopadl asi předposlední - a to nás tam bylo více než deset... ale celkově v první třetině. Byly to přebory celé Provance v které zrovna přebývám. Za čas se nestydím, ale....raději ho zašifruji a najděte si ho na tomutu listu sami, aby se nedostal do nepovolaných rukou. První jsem dal o 0,03s pomaleji nežli druhou. Člověk se lehce nasere, když si na trati, kterou běžel naposledy 12.12.1999, nedá osobák (i když to bylo o prsa, vlastně o ty ne protože tehdy jsem byl rozhodně méně oplácaný)
První víkend v únoru bychom měli jet na závody někam k severní části hranic se Španělskem, snad opravdu do haly, stojí tam zatím pouze pět let a mám tam běžet čtvrtku. Doufám ve vydařený víkend a že si tam ve volnu udělám nějaký další předzávodní výlet. Vřele to nedoporučuji:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama